Co zrobić, by mieć piękną i promienną cerę?

Współczesne media kreują konieczność posiadania nienagannego wyglądu i szczupłej sylwetki. Pożądana jest również promienna cera – bez wyprysków, trądziku czy blizn. Kobiety chcą zamaskować zatem wszelkie zmiany skórne, używając do tego najróżniejszych preparatów. Aby nie zrobić krzywdy naszej skórze warto wiedzieć, jakich kosmetyków używać, aby poprawić kondycję cery, a jakich zdecydowanie unikać.

Zabiegi pielęgnacyjne

Podstawą wydaje się być oczyszczanie twarzy, szyi i dekoltu, które polega na usuwaniu ze skóry zaskórników i prosaków. Gabinety kosmetyczne stosują metodę mikrodermobrazji lub peelingu kawitacyjnego czy chemicznego. Dzięki zabiegom ultradźwiękami kobiety usuwają zrogowaciały naskórek – wtłaczane są ampułki dobierane odpowiednio do potrzeb skóry. Z kolei zabiegi dla skóry naczyniowej, wrażliwej czy z trądzikiem różowatym mają na celu wyciszenie i złagodzenie zaczerwienionej skóry. Popularne są również zabiegi odżywczo – nawilżające, które działają ochronnie i stabilizująco na tkanki oraz wspomagają naturalne procesy regeneracji i odnowy skóry. Z kolei zabiegi dotleniające przywracają równowagę funkcji witalnych skóry i pobudzają metabolizm komórkowy, a skóra odzyskuje zdrowy koloryt, elastyczność i właściwy poziom nawilżenia.

Popularna czarna maska

Czarna maska, jaką oferuje m.in. Drogeria Lilaróż, to hit ostatnich czasów w świecie kosmetyków. Jej głównym zadaniem jest nie tyle odżywienie i ujędrnienie naskórka, co usunięcie z powierzchni skóry wszelkiego rodzaju niedoskonałości. To doskonała metoda pozbywania się zaskórników (wągrów). Kosmetyk ten został opracowany na bazie chińskiej receptury. Aby zabieg w krótkim czasie przyniósł pożądane efekty skórę należy odpowiednio przygotować na przyjęcie zawartych w masce składników. Najlepiej wykonać tzw. parówkę, dzięki której pory zostaną otwarte. Dopiero wówczas nakładamy na twarz czarną maskę, zakupioną np. na www.drogerialilaroz.pl. Efekty są zachwycające!