Zdrowe zęby to podstawa!

 

Współczesne media kreują modę na piękny uśmiech. A piękny uśmiech w znacznej mierze tworzą białe i zdrowe zęby. Dbanie o higienę jamy ustnej to zatem nie tylko względy zdrowotne, ale również wizualne. Nikt przecież nie chce doprowadzić do wytworzenia się ubytków w zębach. Jak zatem dbać o jamę ustną, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem?

Jak dbać o higienę, by mieć zdrowe zęby?

Aby mieć lśniące i zdrowe zęby przede wszystkim trzeba o nie prawidłowo dbać. Podstawą jest oczywiście codzienna higiena jamy ustnej. Zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Jednak aby mieć zdrowe zęby najlepiej oczywiście byłoby szczotkować je po każdym posiłku, a szczególnie po zjedzeniu słodyczy. Cukier to wróg numer jeden! Ponadto warto również płukać jamę ustną specjalnie przeznaczonym do tego płynem, aby pozbyć się wszystkich zarazków i bakterii ukrytych na języku, dziąsłach, policzkach czy podniebieniu. Co jeszcze? Aby mieć zdrowe zęby dentyści zalecają również regularne odwiedzanie gabinetów stomatologicznych. Należy na bieżąco kontrolować czy nie powstają jakieś ubytki. 

 

Co, gdy nasze zęby są słabe?

Zdarza się niestety tak, że nasze zęby mimo regularnych kontroli w gabinetach dentystycznych i prawidłowej higienie w domu są tak słabe, że wciąż się psują. Aby cieszyć się pięknym uśmiechem stomatolodzy proponują wówczas licówki porcelanowe. Ich rolą jest  przykrycie zewnętrznej powierzchni zębów, aby poprawić kształt, kolor czy ustawienie. Nakładki tworzone są ze specjalnych materiałów zakupionych na przykład w sklepie Labdent24.pl. Cała procedura ich zaprojektowania i wykonania trwa ok. 2 tygodni. Cieniutkie licówki maskują niedoskonałości, pozwalając na pokrycie wypełnień i przebarwień, nie są podatne na ubytki próchnicowe, ścieranie czy silne przebarwienia. Co więcej mając wpływ na wydłużenie czy poszerzenie mogą nawet zmienić kształt zębów