Jak zaplanować wyjazd rodzinny?

 

Wczasy wspólnie z bliskimi to najlepszy sposób na upalne lato – możemy nie tylko odpocząć od codziennych problemów, ale przede wszystkim pobyć nieco ze sobą, porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością. Współcześnie coraz częściej decydujemy się na samodzielnie wczasy, bez pomocy biura podróży. W takim wypadku wystarczy jedynie zarezerwować pensjonat, wsiąść w samochód… i w drogę!

Przygotowania samochodu – od czego zacząć?

Jeśli planujemy wyjechać na wczasy własnym samochodem koniecznie zadbajmy odpowiednio wcześniej o jego stan techniczny. Coroczne badanie kontrolne nie wystarczy, aby określić stan samochodu. Na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem warto umówić się na wizytę u mechanika i na spokojnie sprawdzić układ hamulcowy, kierowniczy, jakość i ilość płynów użytkowych. Wizyta kontrolna to nie tylko okazja na wychwycenie problemów i usterek we wczesnym stadium – to również dowód na to, że dbamy o własną rodzinę i siebie. 

W bagażniku warto mieć niewielką torbę, w której znajdą się przydatne elementy: apteczka, gaśnica, kamizelka odblaskowa, folia NRC, trójkąt, rękawiczki robocze, linkę do holowania, dodatkowy płyn do spryskiwaczy.

Pakowanie bagaży – jak się do tego zabrać?

Bagażniki samochodowe, chociaż duże, nie zawsze spełniają oczekiwania swoich właścicieli, co dobitnie widać właśnie podczas wakacji. Na szczęście powierzchnię bagażnika możemy znacząco zwiększyć dzięki bagażnikom dachowym, oferowanym przez firmy takie jak amos.auto.pl. Nowoczesne, twarde bagażniki dachowe są łatwe w instalacji, pozwalają one na przewożenie przedmiotów o sporych gabarytach, np. wózków dziecięcych. Jeśli na nasze wakacje planujemy zabrać własne rowery koniecznie rozważmy bagażniki na klapę tylną – to wygodne i funkcjonalne rozwiązanie.