Jak zadbać o formę na lato?

Już od dłuższego czasu cieszymy się wiosną. A lato już zagląda nam przez ramię. Niebawem upragnione wakacje – czas relaksu, odpoczynku, swobody i……strojów kąpielowych. Tymczasem spoglądamy w lustro i niekoniecznie jesteśmy zadowoleni z odbicia. A czasu na poprawę sylwetki jest coraz mniej. Nie ma zatem co zwlekać. Czas działać! Najwyższy czas, by rozpocząć intensywne odchudzanie…

Odpowiednie przygotowanie

Aby odchudzanie było skuteczne koniecznie trzeba się do niego przygotować. Zanim wybierzemy dietę warto zastanowić się, co tak naprawdę powoduje, że nasza waga nie jest taka, jakiej byśmy chcieli. Czy to zbyt dużo słodyczy, nieregularność posiłków, wieczorne podjadanie, a może zbyt mała ilość spożywanych płynów? Taka refleksja nad sobą pozwoli podjąć decyzję, jakiej diety potrzebujemy i na co zwrócić uwagę podczas odchudzania.

Zmiana nawyków

Kolejnym krokiem jest nasza gotowość na zmiany. Musimy nauczyć się jeść zdrowo i racjonalnie, zmieniając dotychczasowe nawyki żywieniowe. Początkowo może być to trudne, gdyż ciągłe myślenie o zdrowym jedzeniu i pilnowanie co się je bywa męczące i mocno absorbujące. Z czasem jednak nawyki stają się częścią nas i są automatyczne. Na tym etapie trzeba również podjąć decyzję, z jakiej diety będziemy korzystać. Możemy oczywiście czerpać wiedzę z Internetu, skorzystać z porady dietetyka czy konsultacji z przyjaciółmi. Jednak doskonałym rozwiązaniem jest zdobycie wiedzy w tym temacie z rzetelnego źródła. I tu z pomocą wychodzi nam Innowacyjne Centrum Szkoleniowe, które oferuje szereg warsztatów z dziedziny dietetyki. Na stronie internetowej www.szkoleniaics.pl firma ICS proponuje szkolenia m.in. z dietetyki i suplementacji, diagnostyki postawy ciała, nowoczesnej dietetyki i zasad zdrowego odżywiania, jak tez oferuje praktyczny kurs odchudzania. Warto zatem zapisać się i poświęcić jeden dzień dla własnego zdrowia. Pozwoli to na uświadomienie sobie, że walka o nową sylwetkę to kwestia chęci, a nie przymusu.