Wyjątkowe ZOO na wyspie

Na terenie wyspy dokładnie w miejscowości Puerto de la Cruz przygotowany został prywatny, bardzo duży ogród zoologiczno – botaniczny. Otwarty został w 1972 roku przez Loro Parque, który chciał stworzyć dom dla wielu gatunków zwierząt z rodziny papugowatych. Kompleks przygotowany w tym miejscu, gdzie zwierząt jest wiele zasilają wody z oceanu. Mamy tam bardzo szeroko zakrojony teren roślinny, pośród którego znajdują się wybiegi dla zwierząt.

Wyjątkowe miejsce na wycieczkę

Można na terenie ogrodu znaleźć między innymi cały ogród z orchideami oraz rzadkie tropikalne ptaki. Będzie także okazja do tego, by pogadać z papugami. Na terenie ogrodu funkcjonuje także rozbudowane delfinarium oraz wielkie akwarium, które ma kształt kilkumetrowego cylindra. Najciekawszą atrakcją dla gości będą bez wątpienia pokazy z lwami morskimi, delfinami, orkami i papugami. Jeśli chcemy zobaczyć najpiękniejsze atrakcje na pewno warto będzie sprawdzić o jakich godzinach odbywają się pokazy, wtedy cały pobyt w ogrodzie będzie można sobie dobrze zaplanować. Ciekawie przygotowany został również pawilon dla pingwingów, gdzie stworzone są specjalne warunki przypominające klimat polarny. Można także udać się do szklanego tunelu, gdzie przejdziemy się pomiędzy rekinami i płaszczkami.

Bilety do ogrodu

Jeśli chcemy udać się do ogrodu wydaje się, że najlepiej będzie kupić bilety przez internet, ponieważ dzięki temu będzie okazja do tego, by uniknąć kolejek. Dorośli za wstęp muszą zapłacić 34 Eur dzieci w wieku 6-11 lat 23 Euro.

Zarezerwuj noclegi na Teneryfie w apartamentach http://happyapartmentstenerife.com/pl/