Wybór hurtowni cukierniczej krok po kroku

Otwierasz własny cukierniczy biznes? A może do tej pory nie szło ci najlepiej? Szukasz firmy, która zapewni ci całkowite wyposażenie cukierni oraz potrzebne produkty najwyższej jakości? Masz nadzieję współpracować z poważnymi i doświadczonymi ludźmi? Pora wybrać odpowiedniego dostawcę. Podpowiadamy, co powinno znaleźć się w ofercie dobrej hurtowni cukierniczej.

Meble i maszyny

Zacznij od początku, czyli wyposażenia swojego zakładu cukierniczego. Hurtownie zajmują się sprzedażą mebli – stołów, basenów, zlewów, okapów i wózków transportowych, a także niezbędnych w dzisiejszych czasach urządzeń – mieszadeł do ciasta, ubijaczek, podgrzewaczy i temperówek do czekolady, nadziewarek oraz przesiewaczy mąki.

Narzędzia

Zestawy wysokiej jakości noży, łopatek, rózg, szufelek, wałków do ciasta lub masy cukrowej, sit i pędzli są niezbędnymi narzędziami nie tylko w cukierni, ale nawet w każdej kuchni. Wobec tego dobra hurtownia powinna dysponować naprawdę dużym wyborem tych akcesoriów.

Blachy, wycinarki i stojaki

Zwykłe okrągłe lub prostokątne formy do ciast i tortów już nie wystarczają. Potrzebujesz blach i rantów naprawdę różnych rozmiarów i kształtów oraz rozmaitych wycinarek, np. w kształcie serca, anioła, bożonarodzeniowej choinki, czy wielkanocnego zajączka. Prócz tego oczywiście niezbędne są wielokondygnacyjne stojaki do tortów – zwłaszcza jeśli planujesz przyjmowanie zamówień na ciasta weselne.

Sprzęt drobny

To wszelkie akcesoria dekoratorskie, które ułatwiają zdobienie ciast, np. worki cukiernicze, zestawy końcówek (tylek), szablony do ciast, znaczniki do tortów, a także syfony do bitej śmietany.

Produkty spożywcze

Wysokiej jakości składniki to klucz do udanej cukierni. Twoja hurtownia powinna zapewniać ci naprawdę dobre mąki, tłuszcze, nabiał, świeże jaja, ale również czekolady, bakalie, owoce, produkty mrożone oraz dekoracje cukiernicze.

Sprawdź jakie możliwości daje Ci hurtownia cukiernicza Savpol