Czy warto zdecydować się na trening personalny?

Osoby, które chcą zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę, opornie podchodzą do chodzenia na siłownię, z pewnością ucieszą się z oferty treningów personalnych. Dlaczego? Ponieważ ćwiczenia wykonywane pod opieką wykwalifikowanego instruktora są bardzo efektywną formą ćwiczeń fizycznych. I chociaż trening taki jest droższy niż ćwiczenia w grupach, to pozwala szybko osiągnąć wymarzony cel.

Na czym polega trening personalny?

To trening, podczas którego trener pracuje tylko z jedną osobą w taki sposób, by jak najszybciej osiągnęła ona zamierzone rezultaty. Regularne spotkania z trenerem pozwalają bowiem na bieżąco monitorować postępy, jak też utrzymują motywację. Przed rozpoczęciem pierwszego treningu personalnego niezmiernie ważna jest wcześniejsza konsultacja. Organizm każdego człowieka inaczej reaguje na wysiłek fizyczny. Trening personalny składa się z rozgrzewki, indywidualnie dobranego planu, a także ważnego rozciągnięcia mięśni zaraz po ćwiczeniach. Podczas treningu doświadczony instruktor dostosowuje ćwiczenia do poziomu ćwiczącego, bierze pod uwagę jego kondycję, wiek, budowę ciała. Ponadto reaguje na bieżąco, na przykład zmniejszając intensywność ćwiczeń, gdy mamy gorszy dzień, a zwiększając ją, kiedy jesteśmy w stanie dać z siebie więcej.

Jaką siłownię wybrać?

W wyborze bardzo ważna jest lokalizacja siłowni. Najlepiej wybrać klub w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Nie każdy ma czas, by regularnie dojeżdżać do wielkiego klubu fitness znajdującego się w centrum miasta. Warto również zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Dobre przyrządy niewątpliwie będą bowiem wpływać na komfort ćwiczeń. Niezwykle istotne jest także nasze bezpieczeństwo. Siłownia powinna być zatem wyposażona m.in. w maty gumowe, oferowane np. przez firmę Power Rubber, które amortyzują nie tylko nasze upadki, ale też uderzenia na przykład hantli.