Ubierz się dobrze, czyli kilka słów o kombinezonach motocyklowych

Każdy posiadacz motoru ma swoje preferencje co do wyboru potrzebnego mu kombinezonu. Centrum motocyklowe Sklep Moto Hangar posiada zarówno modele jedno-, jak i dwuczęściowe. Każdy z nich cieszy się popularnością, a motocykliści w obu przypadkach potrafią wskazać wady i zalety tych rozwiązań. Wszystko zależy od preferencji, które ujawniają się wraz z powiększaniem doświadczenia.

Kombinezon jednoczęściowy

Zwolennikami takich modeli najczęściej są zawodnicy zajmujący się jazdą wyczynową oraz osoby, które aktywnie jeżdżą na torze lub decydują się na bardzo długie trasy. Krój dopasowany jest bowiem do pozycji pochylonej, jaka zajmowana jest na motocyklach sportowych. Kombinezon zszyty jest jako pojedyncza skórzana powłoka, z jednym suwakiem z przodu, który umożliwia jego założenie. Jednak po zdjęciu samej góry nie można odłożyć tej części. Dlatego albo ściągamy cały kombinezon, albo „wisi” na nas jego górna część. Kombinezony jednoczęściowe zazwyczaj nie mają takich dodatków jak kieszenie zewnętrzne cze regulowane otwory wentylacyjne. Jak podkreślają pracownicy www.sklep.motohangar.pl, są za to najbezpieczniejszą forma ochrony przed skutkami upadku.

Kombinezon dwuczęściowy

Krój takiego kombinezonu jest zwykle mniej ekstremalny – składa się z dwóch części połączonych ze sobą wytrzymałym suwakiem. Model ten posiada również dodatkowe kieszenie. Zdecydowanie łatwiej go założyć i zdjąć. Jeżeli dojedziemy na miejsce, w prosty sposób możemy ”zrzucić” i odwiesić lub schować kurtkę. Można zatem zdjąć górę, gdy zrobi się gorąco lub gdy zechcemy zatrzymać się w jakiejś przydrożnej restauracji. W kombinezonach dwuczęściowych często można znaleźć slajdery oraz garb aerodynamiczny. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i praktyczne. Jednak chociaż kombinezony dwuczęściowe są wygodniejsze, to zapewniają mniejsze poczucie bezpieczeństwa.