Nie tylko teksty – dodatkowe usługi biura tłumaczeń

Biura tłumaczeń oferują nam tłumaczenia tekstów: dokumentów, książek, umów, artykułów i w zasadzie wszystkiego innego, co jest w jednym języku, a powinno być w innym. Język to nie tylko słowo pisane. Coraz częściej konieczne są usługi związane z tłumaczeniem słowa mówionego.

Tłumaczenie symultaniczne

W tłumaczeniu symultanicznym tłumacz z biura tłumaczeniowego może siedzieć w budce i tłumaczyć na głośniczek w uchu klienta to, co mówi prelegent w czasie konferencji naukowej. Tłumaczenie symultaniczne może polegać także na tym, ze przy stole dwie delegacje rozmawiają, a tłumacze na bieżąco szepcą do ucha to, co druga strona mówi. Jest to szybkie i całkiem wygodne.

Tłumaczenie konsekutywne

W czasie tłumaczenia konsekutywnego tłumacz wysłuchuje dłuższej wypowiedzi prelegenta, po czym mówca robi sobie krótką przerwę, a tłumacz de facto streszcza wypowiedź. Taki sposób tłumaczenia sprawdza się zwłaszcza na konferencjach naukowych, ale w ten sposób dobrze tłumaczy się też krótsze i dłuższe przemowy zaproszonych pojedynczych zagranicznych gości.

Wejdź na http://www.sct-tlumaczenia.pl i sprawdź ofertę profesjonalnego biura tłumaczeń