Technologia ECOnetic, czyli Ford dla ekonomiki i środowiska

Marka Ford od wielu lat, a właściwie od początków istnienia firmy założonej przez Henry’ego Forda w 1903 roku, znana jest z inteligentnych technologii oraz najnowocześniejszych rozwiązań. Potwierdzają to liczne zdobyte nagrody m.in. Euro NCAP Advanced, przyznawane za innowacje technologiczne z zakresu bezpieczeństwa, a także tytuł „Międzynarodowego Silnika Roku” za jednostkę 1.0 litra EcoBoost.

Czym jest technologia ECOnetic?

To skierowana do klientów inicjatywa, która łączy szereg cech i funkcji pojazdu z technologiami mającymi na celu zmniejszanie kosztów eksploatacji samochodów poprzez obniżenie zużycia paliwa oraz emisji CO2 (bez uszczerbku dla jakości jazdy i osiągów). Ford ECOnetic obejmuje: silniki benzynowe EcoBoost, silniki wysokoprężne Duratorq TDCI, przekładnię PowerShift, system Auto-Start-Stop, inteligentny układ ładowania akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii (Ford Smart Regenerative Charging), elektryczny układ wspomagania kierownicy, kratę wlotu powietrza z aktywną przesłoną, system Eco Mode (informuje kierowcę o ekonomice jazdy) oraz wskaźnik zmiany biegu.

Silniki technologicznie zaawansowane

Wysokoprężne silniki Duratorq TDCI z systemem bezpośredniego wtrysku są niezwykle ekonomiczne i charakteryzują się niskim poziomem emisji CO2. Prócz tego, dzięki dwustopniowemu procesowi wtrysku paliwa są bardzo ciche. Natomiast wielokrotnie nagradzane silniki benzynowe Ford EcoBoost stały się już niemal wizytówką firmy. W porównaniu do konwencjonalnych silników są to jednostki znacznie mniejsze, lżejsze i wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dzięki połączeniu bezpośredniego wtrysku benzyny, turboładowania oraz zmiennych faz rozrządu, dostarczają moment obrotowy i moc na miarę silników o większej pojemności.

Sprawdź ofertę salonu forda na http://www.ursyncar.pl/