Szare jest piękne, czyli szare stylizacje tarasowe

Dzisiejsza estetyka na nowo odkrywa szarość. Chyba jeszcze nigdy ta barwa nie była tak popularna jak obecnie. Dominuje w realizacjach architektonicznych, jako kolor elementarny lub jako motyw dekoracyjny. Szaro zrobiło się także w nowoczesnych wnętrzach, ale wcale nie oznacza to, że zapanowała w nich monotonia czy smutek. Wręcz przeciwnie, szare stylizacje wnętrzarskie są bardzo atrakcyjne, a tło w tym kolorze dopełniają różnobarwne przedmioty. Także dzisiejsze tarasy coraz chętniej kolorujemy na szaro.

W postindustrialnym kierunku

Szary taras, podobnie jak szare pomieszczenia, wiąże się często z inspiracjami stylistyką postindustrialną. To zauroczenie światem, który prezentuje się surowo i chłodno, prowadzi do wielu interesujących aranżacji. Także takich, które przełamują chłód betonowych elementów i metalowych części.

W aluminiowym kolorze

Rewelacyjnym sposobem na pokolorowanie tarasu na szaro są meble aluminiowe. Na przykład takie, które znajdziemy na stronie zumm.pl. Czyż szarość w aluminiowej wersji nie prezentuje się doskonale? Nowocześnie, ale także wytwornie. Krzesła, stoliki, stoły, sofy, fotele, huśtawki – meble aluminiowe to zachwycające przedmioty. Efekt szarości można zwielokrotnić, gdy ułożymy na nich szare poduszki ozdobne. Różne odcienie szarości zestawione w jednej aranżacji wyglądać będą awangardowo i elegancko. Jeśli zechcemy przełamać szarość, to warto wybrać akcenty zielone (jak naczynia w kolorze butelkowej zieleni) albo delikatnie różowe (jak sztuczne kwiaty jedwabne).

W betonowym kolorze

Sposobem na wprowadzenie szarego koloru na taras są także betonowe elementy dekoracyjne. Na przykład donice. Nowoczesne donice zrobione z betonu wyglądają naprawdę stylowo i staną się pomysłową ramą dla najpiękniejszej roślinności. Stanowią one ukłon w kierunku postindustrialnych reinterpretacji.