Jak stworzyć magazyn przystosowany do potrzeb firmy?

Odpowiednio „skrojony” magazyn to miejsce, gdzie bez trudu uda nam się zmieścić cały towar, a pracownicy nie będą mieli problemów z jego znalezieniem czy transportowanie. Odpowiednie ułożenie regałów to tylko niewielki wycinek pracy, którą należy włożyć w projektowanie magazynu. Wysiłek ten jednak się opłaci!

Jakie rozwiązania wybrać?

Magazyn jest miejscem, w którym znajduje się zarówno zamówiony towar, jak i człowiek. Priorytetem dla każdego właściciela firmy powinno być zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i przedmiotom przechowywanym w magazynie. W praktyce oznacza to przede wszystkim dobre rozplanowanie ciągów magazynowych, odpowiednie oznaczenia, dopasowanie szerokości odstępów pomiędzy regałami, aby mógł zmieścić się tam wózek widłowy i wiele innych.

Jakie regały wybrać?

Wybór regałów jest praktycznie nieograniczony. Topowi producenci oddają w nasze ręce produkty malowanie proszkowo, co wpływa nie tylko na ich estetykę, ale przede wszystkim odporność na wilgoć i wnikanie rdzy. Druga istotna sprawa to nośność samych regałów – ważne jest to, aby dopasowane były do przedmiotów, które zamierzamy na nich kłaść, szczególnie pod względem wagi.

Zapoznaj się z kompleksowym wyposażeniem magazynów na stronie firmy http://futurelogistics.pl

Tags: