Shaggy – dywan z długim włosiem

Dywany typu shaggy często nazywane są włochaczami. A to z uwagi na ich strukturę w postaci długich i gęstych nitek. Chociaż te modele nie są nowością, bo znane i popularne są już od kilku lat, to jednak wciąż są chętnie wybierane przez klientów. Dywany shaggy doskonale sprawdzają się bowiem w rożnych miejscach w domu. W salonie pełnią rolę dekoracyjną. W pokoju dziecka z uwagi na swa miękkość i gęstość amortyzują lekkie upadki, a zabawa na takim dywanie jest przyjemnością. Z kolei w sypialni miło jest stąpać po nich bosymi stopami tuż po wyjściu z łóżka.

Odkurzanie dywanów shaggy

O ile sam sposób odkurzania dywanów shaggy niczym nie różni się od odkurzania innych modeli, to ogromne znaczenie w tym przypadku ma częstotliwość tej czynności. Kupując do swojego mieszkania dywan z długim włosiem musimy liczyć się z faktem, iż będzie w nim gromadził się kurz i zanieczyszczenia. Aby zachować czystość i higienę wskazane jest codzienne odkurzanie, a gdy widzimy taką potrzebę to nawet dwa razy dziennie. Istotne jest bowiem, by nie dopuścić do wdeptania zanieczyszczeń we włókna, gdyż im one są dłuższe, tym trudniej usunąć z nich kurz i okruchy. Producenci zalecają, by używać końcówki ze schowanymi włoskami, tak by nie poszarpać długiego włosia. Dobrym pomysłem jest także odkurzanie dywanu z dwóch stron, zarówno z wierzchu, jak i pod spodem. Idealnym sposobem czyszczenia dywanów shaggy z kurzu i zanieczyszczeń jest oczywiście ich trzepanie – im częstsze tym lepiej.

Pranie dywanów shaggy

Większość modeli dywanów z długim włosiem, dostępnych w sklepie http://carpetforyou.pl jest wytwarzana z włókien sztucznych, z polipropylenu, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby prać je w środkach chemicznych. Można robić to samodzielnie w domu, ale też można oddać dywan do czyszczenia, korzystając z usług pralni chemicznej lub ekologicznej.

Tags: ,