Rola zewnętrznych rolet

 

W wielu budynkach można zaobserwować zamontowane rolety zewnętrzne na okna. Modele dostępne w sklepie AGA występują zarówno w wersji natynkowej jak i podtynkowej. Wykorzystywane są w domach i mieszkaniach prywatnych, a także w budynkach użyteczności publicznej i biurowcach. Cieszą się coraz większą popularnością.

Rolety zewnętrzne na okna zapewniają bezpieczeństwo

Poczucie bezpieczeństwa to bardzo ceniony przez ludzi element. A rolety zewnętrzne na okna takie właśnie poczucie nam zapewniają. Chronią bowiem mieszkanie przed włamaniem. Mimo ze nie zapewniają 100% ochrony to na pewno działają zniechęcająco na potencjalnych włamywaczy. Sforsowanie dobrze zamontowanej rolety wcale nie jest takie proste i wymaga czasu, a to oznacza, że zwiększa się czas przyłapania intruzów na gorącym uczynku. Rolety zewnętrzne na okna można również podłączyć do systemu alarmowego budynku – instalując kontaktrony, czyli dwuelementowe elektromagnesy, z których jedną część montuje się do płaszcza rolety, a drugą do okna lub do prowadnicy. To daje nam dodatkowe zabezpieczenie, gdyż przerwanie obwodu elektrycznego powoduje włączenie alarmu.

Rolety zewnętrzne na okna i ich zalety

Cenioną zaletą, jaką posiadają  rolety zewnętrzne na okna jest zapewnienie większej ciszy w pomieszczeniu. Warstwa pianki poliuretanowej stanowi bowiem skuteczną barierę dla hałasu. Ponadto rolety zewnętrzne chronią przed światłem podczas snu lub oglądania telewizji. Zimą rolety zewnętrzne na okna pozwalają zmniejszyć straty ciepła przez okna, a latem chronią pomieszczenia przed zbytnim nasłonecznieniem, zapewniając w nich przyjemny chłód. Mają też wpływ na trwałość okien, gdyż chronią je przed wiatrem, zacinającym deszczem
i śniegiem, gradem, a także działaniem słońca, co przedłuż ich trwałość.

.

Szukasz ciekawych propozycji na rolety i inne zasłony okienne? Zajrzyj na stronę internetową https://www.agabytom.pl