Regeneracja po wysiłku

Regeneracja po wysiłku fizycznym to bardzo istotna część naszego treningu, jednak nada wiele osób rezygnuje z odpowiedniego odpoczynku oraz przyjęcia dodatkowych składników odżywczych. To spory błąd. To właśnie po treningu w organizmie następują największe zmiany. Jeśli nie dostarczymy mu odpowiednich składników wysiłek wkładany w budowanie mięśni pójdzie na marne.

Jak regenerować się po ćwiczeniach?

Podstawą jest oczywiście dostarczenie odpowiednich składników odżywczych. Obecnie możemy korzystać ze specjalnie tworzonych mieszanek i odżywek, dedykowanych właśnie do spożycia po treningu. Znajdziemy w nich białko, węglowodany, nieco tłuszczu, ale również glutaminę, kreatynę i minerały. Taka mieszanka sprawi, że organizm szybciej zacznie się regenerować, a dodatkowo możliwe stanie się zahamowanie procesów katabolicznych. Regularne spożywanie takich produktów znacząco podniesie naszą wydolność!

Co jeszcze jest ważne?

Z pewnością po intensywnym treningu warto dać organizmowi odpocząć i się zrelaksować. Wiele osób zaleca ciepły prysznic, który pomoże się umyć, ale także odpręży zmęczone mięśnie. Inni wskazują na popularne obecnie rolery, których zadaniem jest masowanie grup mięśniowych po treningach.

Wejdź na https://strefamocy.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą witamin, suplementów oraz odżywek