Przygotuj auto na majówkę!

 

Końcówka kwietnia zapowiada długo wyczekiwany weekend majowy. Wiele osób planuje wówczas rodzinne wyjazdy. Jedni wybierają się nad morze, inni w góry. Część z nas natomiast wybiera Mazury. Niezależnie jednak od tego, którą część Polski planujemy odwiedzić, przed podróżą warto sprawdzić stan naszego samochodu. Sprawne auto to przecież podstawa bezpieczeństwa! A ponieważ w dzisiejszych czasach wciąż słyszy się o groźnych wypadkach wato dokonać przeglądu pojazdu.

Sprawne auto to sprawne wycieraczki

Dobra widoczność w samochodzie bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Sprawne auto nie może zatem obejść się bez dobrych wycieraczek, dostępnych na przykład na www.fhkrystyna-import.pl. Dlatego bardzo ważne jest, by przed podróżą sprawdzić pióra wycieraczek, a gdy istnieje taka potrzeba wymienić je na nowe, na przykład w sklepie Krystyna. Sygnałem do wymiany są rozmazane zabrudzenia ograniczające widoczność. Wycieraczki powinny bowiem prawidłowo rozprowadzić płyn po szybkie, usunąć zanieczyszczenia i nie pozostawić smug na szkle.

 

Sprawne auto to sprawne wszystkie części

Sprawne auto jest wówczas, gdy prawidłowo działają jego wszystkie elementy. Wybierając się w dalszą podróż warto sprawdzić wszystkie podzespoły. Dokładny przegląd najważniejszych elementów – silnika, sprzęgła, układu hamulcowego, a także zawieszenia i amortyzatorów zagwarantuje nie tylko utrzymanie samochodu w dobrej kondycji, ale również pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Aby mieć w pełni sprawne auto warto również zadbać o kondycję kół i właściwe ciśnienie w oponach, gdyż zapewnia to lepszą przyczepność do podłoża. I wreszcie sprawne auto to odpowiedni poziom płynów – hamulcowego i silnikowego. Nie wolno o tym zapomnieć!