Poznaj historię najlepszej włoskiej kawy

Kawa Lavazza jest symbolem włoskiej kawy na całym świecie, atrybutem stylu życia Włochów i wartości ich kraju. Nie wzięło się to z niczego. Historia Lavazzy sięga przełomu XIX i XX wieku, kiedy to Luigi Lavazza, założyciel firmy, stworzył pierwszą i do dziś niezmienioną recepturę unikalnej mieszanki różnych ziaren kawowca.

Od tego się zaczęło

Luigi Lavazza w 1895 roku w Turynie otworzył niewielkie przedsiębiorstwo, które zajmowało się wytwarzaniem (lub przetwarzaniem) i sprzedawaniem mydła, alkoholi, oliwy, przypraw oraz oczywiście kawy. Od początku to właśnie ona najbardziej interesowała włoskiego kupca, który dzięki ukończeniu studiów chemicznych oraz wrodzonej dociekliwości mógł zgłębiać tajemnicę jej niepowtarzalnego smaku. W I połowie XX wieku Lavazza zyskiwał już coraz większą popularność jako twórca zupełnie wyjątkowych mieszanek kofeinowego napoju. Firma rozrastała się, zatrudniała coraz więcej pracowników, a także rozpoczęła budowę nowej siedziby. W 1933 roku firmę przejęły dzieci Luigiego, które od lat aktywnie uczestniczyły w jej prowadzeniu. Wraz z wstrzymaniem importu kawy przez Mussoliniego nastąpił kryzys. Jednak po wojnie bracia Lavazza szybko otrząsnęli się z chwilowych kłopotów. Stworzyli nową strategię, logo, opakowania z nazwą marki, a także slogan reklamowy.

Stan obecny

Dziś Lavazza zaliczana jest do najważniejszych palarni kawy na świecie. Jej udziały we włoskim rynku detalicznym wynoszą aż 48%, co czyni ją absolutnym liderem. Marka ze swoim produktem dociera do ponad 90 krajów. Przedsiębiorstwem zarządza czwarte z kolei pokolenie Lavazza. W ciągu tych wszystkich lat firma wprowadziła na rynek kilka rodzajów kawy, zajęła się sprzedażą akcesoriów i ekspresów do kawy, stworzyła nowe oddziały i fabryki, zaangażowała się w projekt społecznej odpowiedzialności oraz otworzyła wiele kawiarni.

Sprawdź jakie kawy oferuje sklep z kawą Cafe Silesia

Tags: ,