Powiedz „stop” niechcianym włoskom

Irytuje cię zbyt szybkie odrastanie włosków po goleniu maszynką jednorazową? Usuwanie owłosienia woskiem sprawia ci zbyt wiele bólu? Równie nieprzyjemny i niedokładny depilator elektryczny to według ciebie strata czasu? Marzysz, by nie przejmować się goleniem na wakacjach i podczas dłuższych wycieczek? Sięgnij po laser, czyli depilację na miarę XXI wieku!

Czym jest depilacja laserowa?

To absolutnie najnowocześniejsza metoda usuwania niepożądanego owłosienia w różnych partiach ciała. Wiązka światła emitowana przez laser pochłaniana jest przez melaninę – barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Poprzez to cebulka włosa wraz z całą macierzą ulega zniszczeniu. Jednakże na laser reagują tylko włosy w fazie wzrostu, tzw. anagenu. Następuje on co kilka tygodni. W takim razie niemożliwe jest usunięcie owłosienia za jednym razem. Aby uzyskać najlepszy efekt zalecane jest powtórzenie zabiegu około 4-6 razy, z zachowaniem odpowiedniej przerwy.

Jak się przygotować?

Niezwykle istotną kwestią jest nawilżenie skóry przed zabiegiem. Z tego względu co najmniej na tydzień przed depilacją laserową należy codziennie po kąpieli stosować balsamy do ciała. Prócz tego wymagane jest dokładne zgolenie włosów w miejscu planowanego trwałego ich usunięcia.

Czego się spodziewać?

Na początku spotykamy się z kosmetologiem na konsultacji, podczas której przeprowadza on wywiad, a także eliminuje wszelkie przeciwwskazania. Kolejno za pomocą profesjonalnego czytnika określa fototyp skóry, a także ocenia kolor, grubość i gęstość włosów. W oparciu o te dane wybiera odpowiednie parametry i wielkość głowicy lasera (w zależności od obszaru ciała poddawanego depilacji). Wreszcie przykłada głowicę do skóry – w tym czasie laser wysyła impuls świetlny. Po zakończeniu zabiegu lekarz nakłada na skórę specjalną maść łagodzącą.

Sprawdź ofertę salonu Skinline – depilacja gliwice

Tags: