W poszukiwaniu ciekawych rozwiązań do firm małych i średnich

Nowoczesne rozwiązania IT znane są w dużych korporacjach i przedsiębiorstwach międzynarodowych. Stosowane tam platformy wewnątrzfirmowe to jeden z głównych sukcesów związanych z prawidłowym zarządzaniem danymi czy taskami. Czy podobne rozwiązania mogą być stosowane w mniejszych firmach, gdzie ilość osób zatrudnionych nie przekracza 100? Zdecydowanie tak!

Platformy dedykowane dla małych i średnich firm

Platformy to skomplikowane narzędzia pozwalające na ulepszenie procesów zachodzących w zakładzie pracy. Platforma może ułatwiać komunikację pomiędzy konkretnymi działami, może również w lepszy sposób kontrolować sposób i czas wykonywanych zadań. Platformy budowane są najczęściej stopniowo – do każdego poziomu może mieć dostęp wybrana grupa pracowników. Zadaniem platform może być również zbieranie i analizowanie danych w czasie rzeczywistym, co znacząco skraca czas wykonywania konkretnych zadań. Platforma może także ułatwiać zarządzanie personelem i grafikami pracy dla konkretnej grupy pracowników. Platformy tworzone są na indywidualne zamówienia – w przypadku małych i średnich firm nie będzie więc sytuacji, że konkretna część projektu będzie niewykorzystana. Twórcy platform dokładają wszelkich starań, aby to rozwiązanie spełniało oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Warto wspomnieć, że podczas wdrażania platformy klient może liczyć na pełną pomoc twórców i ich wsparcie techniczne.

A może dedykowana aplikacja?

Dedykowane aplikacje to kolejne ułatwienie, które z pewnością sprawdzi się w przypadku małych i średnich firm. Aplikacje będą przydatne szczególnie w przypadku pracowników wykonujących swoje zadania w terenie, a którzy muszą mieć stały dostęp do baz danych. Aplikacje dają także szansę na skuteczniejszą komunikację z innymi pracownikami i przełożonymi.
Wejdź na http://sidgroup.pl i zobacz jakie nowoczesne rozwiązania IT mogą usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy
10. Zaufaj pracy w chmurze i oszczędzaj!
Praca dzisiaj nie musi oznaczać przesiadywania za biurkiem przez osiem godzin. Obecnie pracodawcy znacznie elastyczniej podchodzą do czasu pracy osób zatrudnionych i dają im możliwość dopasowania grafiku do siebie. Oznacza to, że umożliwiają pracę w krótszym wymiarze czasu (o ile tylko wywiązują się oni ze swoich obowiązków) lub też pracę zdalną, bez konieczności przychodzenia do biura. Możliwość łączenia się z bazami danych firmy oraz prostszy kontakt bez wychodzenia z domu zapewnią nam chmury obliczeniowe. Co warto o nich wiedzieć?

Chmura obliczeniowa – pomoc dla każdego przedsiębiorcy

Chmury obliczeniowe to znacznie bardziej rozbudowana wersja chmur, które znamy jako dodatkowe miejsce do przechowywania naszych danych. Obecnie chmury dają prawie nieograniczone możliwości z ilością miejsca, przez co firma praktycznie nie potrzebuje swoich serwerów czy administratorów sieci – wystarczy wykupić odpowiednią ilość miejsca i opłacać comiesięczny abonament. Chmur obliczeniowe to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób pracujących często poza biurem – ze względu na ilość miejsca mogą być ram przechowywane całe bazy danych, do których dostęp mają użytkownicy zalogowani. Oznacza to, że bez względu na miejsce pracy, możemy analizować dane wewnętrzne firmy.

Oszczędzaj dzięki wykorzystaniu chmury!

Chmura obliczeniowa to spore ułatwienie dla przedsiębiorców dopiero stawiających pierwsze kroki na rynku. Wielu usługodawców udostępnia możliwość abonamentowego korzystania z konkretnych programów komputerowych, bez konieczności wykupowania drogich umów licencyjnych. To spore ułatwienie i odciążenie portfela dla młodych przedsiębiorców. W chmurach znajdziemy również usługi takie jak podatkowość i finanse. Wszystko pod ręką!

Wejdź na http://sidgroup.pl i zobacz jakie nowoczesne rozwiązania IT mogą usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy