Portfel – jaki model wybrać, by był funkcjonalny?

Można powiedzieć, że współcześnie funkcja portfela uległa trochę zmianie. Niegdyś bowiem służył on wyłącznie do noszenia pieniędzy – banknotów i monet. Obecnie portfel nie służy już wyłącznie do tego. W wielu sklepach dostępne są modele, które pozwalają również na przechowywanie kart płatniczych czy dokumentów biometrycznych. Zauważalny jest także znacznie większy wybór wśród fasonów i materiałów, z jakich wykonany jest portfel. Czym zatem kierować się podczas zakupów? Jaki model wybrać, by być zadowolonym przez długi czas?

Portfel skórzany

Wybierany jest przez osoby, które stawiają na ponadczasową elegancję, a także na wysoką jakość. Dostępne są modele eleganckie, jak również sportowe. Te pierwsze najczęściej wyposażone są w zapięcie typu zamek lub zatrzask. W zależności od kroju, mogą być kilkukrotnie składane lub posiadać dodatkową, zamykaną na bigiel przegrodę na drobne monety. Modele sportowe doceniane są przez osoby aktywne, które na co dzień cenią sobie sportowy, komfortowy szyk. Najczęściej mają nadruk w postaci np. kolorowych pasków czy tłoczeń. Nie są też zbyt duże, by były wygodne w użytkowaniu. Wielu zwolenników mają również portfele typu slim (cienkie). Są one bowiem wygodne w noszeniu, mieszczą się do kieszeni marynarki ,dżinsów czy kurtki. Idealnie też nadają się w podróży.

A może inny materiał niż skóra?

Producenci portfeli, prócz skóry, wykorzystują również inne materiały – bawełnę, poliester czy nylon. Zaletą tych wyrobów jest przede wszystkim niższa cena, niż w przypadku modeli skórzanych. Przeciwnicy portfeli nie skórzanych twierdzą, że syntetyki zwykle nieudolnie imitują naturalną skórę i szybko ulegają zniszczeniu. Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji.

Wejdź na http://tydzienpotygodniu.com.pl i zapoznaj się z ofertą mody męskiej na obszernym blogu modowym