Poradnik kosmetologiczny: zabieg mikrodermabrazji – co ile powtarzać?

 

W dzisiejszym poradniku kosmetologicznym odpowiemy na pytanie związane z mikrodermabrazją. Co ile powtarzać zabieg? Odbudowa komórek skóry jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, które tworzą regeneracyjna podstawę. Szybkie tempo życia oraz towarzysząca mu niewłaściwa dieta w połączeniu ze stresem – to coraz częściej przyczyny wielu dolegliwości i problemów natury skórnej. Hitem w dziedzinie kosmetologii stała się. mikrodermabrazja. Co ile powtarzać, aby dała korzystne efekty?

Zabieg mikrodermabrazji – co ile powtarzać i w jakim celu go wykonywać?

Zabieg mikrodermabrazji, definiowany jest również jako peeling mechaniczny. Przyczynia się przede wszystkim do redukcji zmian trądzikowych oraz blizn. Mikrodermabrazja jest coraz częściej polecanym zabiegiem, który pomaga w skutecznej walce z zaskórnikami oraz kurzymi łapkami. Ponadto, mikrodermabrazja pozwala zwężać rozszerzone pory, zmniejszając tym samym ryzyko infekcji, co skutecznie zapobiega nawrotom trądziku oraz tworzeniu się niechcianych przez nas blizn. Salon EVO Medical SPA oferuje peeling mechaniczny w formie mikrodermabrazji. Co ile powtarzać ten zabieg?

Co ile powtarzać mikrodermabrazję? Rytualność vs efekty

Mechaniczne złuszczanie martwych komórek naskórka poprzez wykorzystanie specjalistycznych urządzeń, pozwala na profesjonalną pielęgnację oraz oczyszczenie skóry z wszelkich toksyn. Większość salonów odnowy biologicznej poleca mikrodermabrazję. Co ile powtarzać? Specjaliści zalecają powtarzanie zabiegu w sesji, która zazwyczaj obejmuje do 10 powtórzeń. Po każdym zabiegu, zalecane jest właściwe nawilżenie. Szczególnie latem należy na kilka dni zrezygnować z kąpieli w basenie, aby nie narażać skóry na ryzyko zakażenia bakteryjnego. W celu osiągnięcia pożądanych rezultatów unikajmy także działania promieni słonecznych.