Paznokcie pozbawione blasku? Poznaj obecny hit!

 

Dla osób, którym znudziły się już połyskujące paznokcie bądź bogate zdobienia styliści, na przykład z salonu Pilnik i Zalotka, proponują absolutny hit nadchodzącego sezonu – oryginalne, matowe paznokcie żelowe! Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularności i znacznie częściej niż kiedyś możemy spotkać panie z matowymi paznokciami. Trudno być zaskoczonym. Takie zdobienie jest nadal nietypowe i przyciąga uwagę innych osób. Ponadto matowe paznokcie żelowe nadają niepowtarzalnego charakteru każdej stylizacji.

 

Jak wykonać matowe paznokcie żelowe?

Wbrew pozorom to nic trudnego ani bardziej czasochłonnego niż tradycyjnie połyskujący manicure. Matowe paznokcie żelowe krok po kroku wykonujemy w taki sam sposób jak klasycznie błyszczące. Wyjątek stanowi jedynie ostatnia warstwa. Sekret jaki kryją matowe paznokcie żelowe to bowiem nakładany na wierzch specjalny top. Wystarczy pokryć nim na zakończenie paznokcie i już po chwili widoczny będzie matowy efekt pozbawiony blasku. Innym sposobem jest zmatowienie klasycznego topu blokiem polerskim. Jednak pierwsza alternatywa wydaje się być szybsza i zdecydowanie łatwiejsza.

 

Matowe paznokcie żelowe jako baza do zdobień

Matowe paznokcie żelowe połączone z błyszczącymi ozdobami sprawdzają się zawsze i wszędzie. Zdecydowanie pasują do wielu okazji. Przykład? Czarny mat z dodatkiem mieniących się kryształków i cyrkonii lub z brokatowym wzorkiem nada charakteru i elegancji każdej wieczorowej stylizacji. Z kolei matowe paznokcie żelowe wzbogacone neonowymi zdobieniami będą doskonałe na szaloną imprezę w nocnym klubie. Natomiast sprawdzonym motywem na romantyczna randkę będą matowe paznokcie żelowe w odcieniu pudrowego różu, połączone z efektem syrenki.