Ogrodzenia drewniane czy ze stali kutej?

Ogrodzenie prywatnych posesji pełni dwie zasadnicze funkcje. Z jednej strony rozgranicza naszą działkę od terenów do niej przyległych oraz zabezpiecza nas przed niechcianymi gośćmi i spojrzeniami ciekawskich przechodniów, zaś z drugiej stanowi element dekoracji, jest wizytówką domu. W związku z tym podczas wybierania ogrodzenia spośród dostępnych u uznanego producenta, np. firmy Euro Fences nie wystarczy zainwestować w solidne materiały. Trzeba również zwrócić uwagę na to, jak konstrukcja będzie się prezentowała na tle domu. W tym momencie najczęściej trzeba zmierzyć się z decyzją czy płot ma być drewniany, czy stalowy.

Ogrodzenia wykonane z naturalnego drewna

Drewno to materiał bardzo uniwersalny, który nigdy nie wychodzi z mody, zawsze jest na czasie. W związku z tym, płoty i bramy z drewna są najbardziej klasycznym rodzajem ogrodzeń. Pasują przy tym i do zabudowy miejskiej, i wiejskiej. Nie dają wrażenia izolacji od świata, jak ceglane mury czy stalowe przęsła. Chętnie wybierane jest szczególnie wytrzymałe i łatwo dostępne drewno sosny i świerku, co nie oznacza, że nie wymaga ono konserwacji. Raz na kilka lat konieczny jest drobny remont drewnianego płotu.

Ogrodzenia ze stali kutej

Odwiedzając stronę www.euro-fences.pl możemy zauważyć, że zaufaniem właścicieli domów jednorodzinnych cieszą się również ogrodzenia ze stali kutej. Jednym z czynników, który o tym przesądza jest możliwość formowania przeróżnych form i kształtów. Dodatkowo kute elementy ogrodzenia mogą być ostro zakończone, stanowiąc wyjątkowe utrudnienie dla potencjalnych intruzów. Na końcu należy wspomnieć o ogromnej zalecie stali kutej, jaką jest niepowtarzalna trwałość, a więc zwolnienie z konieczności jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych.