Ogród skryty za ogrodzeniem

 

Otoczenie domu to coraz częściej przestrzeń, która ma stanowić element dekoracyjny. Zdecydowana większość posiadaczy domów dba o to, aby obejście było estetyczne, zadbane i aby świadczyło o mieszkańcach. Współcześnie wiele jest możliwości dbania o okolicę domu. Warto jednak pamiętać o tym, aby przede wszystkim otoczenie wspierało nasz komfort i bezpieczeństwo.

Ogrodzenie – co warto wiedzieć i jak wybrać?

Różnorodność ogrodzeń jest dzisiaj olbrzymia: topowi producenci, tacy jak legi-polska.pl zaproponują nam ogrodzenia dopasowane do naszych potrzeb, portfela. Wśród licznych propozycji znajdziemy klasyczne ogrodzenia wykonane z prostych elementów stalowych – zastosowanie trwałych materiałów daje gwarancję, że ogrodzenie nie zostanie sforsowane, przepiłowane, odkształcone. Warto pamiętać o tym, że wysokiej klasy ogrodzenie jest przede wszystkim odporne na… zmienne warunki atmosferyczne. Malowanie proszkowe elementów stalowych jest niezbędne do tego, aby zachować estetykę ogrodzenia i uchronić je przed pojawianiem się rdzy. 

Zieleń wokół domu

Zadbana zieleń wokół domu to jednocześnie wspaniała ozdoba, jak i naturalna ochrona przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Aby stworzyć zielony mur wystarczą krzewy, tuje czy niewielkie drzewka, które z czasem skutecznie osłonią nas przed innymi. Otoczenie zieleni ma również inne zalety: w takim otoczeniu bez trudu wypoczniemy, warto więc w ogrodzie zaaranżować miejsce do relaksu – wystarczy kilka dopasowanych do naszych potrzeb mebli outdoorowych! Zieleń wokół domu to w końcu również ochrona ziemi i przyrody – coraz częstsze upały i susze w Polsce powodują znaczne szkody w glebie. Obecność zielonej płachty nad ziemią pozwoli na dłużej utrzymać jej wilgotność i zapewni schronienie np. dla jeży.