Namibia wycieczki

Namibia to kraj dzikiej i pięknej natury, w którym nie znajdziemy tłumów turystów. To doskonałe miejsce na kameralny i zarazem aktywny wypoczynek pełen przygód i niezapomnianych emocji. Nazywana jest królestwem pustyni, ponieważ deszcz pada tu jedynie kilka razy w ciągu roku. Co zatem warto zwiedzić w Namibii?

Gdy celem naszej podróży jest Namibia, wycieczki prowadzą w pierwszej kolejności do Kanionu Fish River – jest to jeden z najpiękniejszych i najefektowniejszych widoków w całej Afryce. To drugi co do wielkości kanon na świecie, który posiada wiele punktów obserwacyjnych. Możemy przemierzać go pieszo lub wziąć udział w zorganizowanej wyprawie, trwającej nawet kilka dni. W takim kraju, jak Namibia wycieczki stanowią niezapomnianą przygodę. Kolejnym celem jest Sossusvlei, czyli ogromne czerwone wydmy na pustyni, które zachwycają nie tylko turystów, ale również fotografów. Niektóre wydmy mają nawet ponad 300 metrów,a temperatura w ciągu dnia może przekroczyć na nich nawet 70 stopni.

Wyjątkowo ciekawym miejscem jest Wybrzeże Szkieletowe, położone na północy Namibii. Tutaj zatrzymywali się portugalscy żeglarze i nazywali to miejsce „brzegiem piekła”, ponieważ liczne płycizny i silne fale stanowiły duże zagrożenie dla statków., dziś możemy zobaczyć tu wiele wraków. Dla miłośników przyrody polecamy wizytę w Parku Narodowym Etosha, gdzie możemy spotkać stada dzikich zwierząt, pasących się na tutejszych sawannach. To tutaj możemy obserwować ich żywot, polowanie, czy przemieszczanie się.

Warto wybrać się także do Twyfelfontein, które zachwyca bogactwem malowideł naskalnych. Przedstawiają one ludzi, a także dzikie zwierzęta zamieszkujące ten region. Wszystkie malowidła powstały około 6000 lat temu i są dziełem społeczności wczesnych plemion zbieracko-łowieckich. Jeśli preferujemy dziką przyrodę, aktywny wypoczynek i sporą dawkę adrenaliny, możemy wybrać się pod namiot do podnóży szczytu Spitzkoppe. Są to wzgórza, które powstały w wyniku wybuchu wulkanu ponad 100 milionów lat temu.

Tags: