Myszki do e-sportów

Oprócz refleksu i dobrego oka, do wdrapania się na szczyty sławy w ligach sportów elektronicznych, trzeba sięgnąć po zawansowany sprzęt do gier, jakim stały się w ostatnich latach myszki gamingowe. W zawodach e-sportowych odgrywają one równie ważną rolę co sam komputer. Dobitnie pokazują, że bez profesjonalnego sprzętu nawet najbardziej utalentowane osoby nie mają szans cyklicznie wygrywać na najwyższym szczeblu.

Jaka myszka gamingowa powinna znaleźć się na liście zakupowej osoby, która chce wejść głębiej w sporty elektroniczne i nie kończyć większości swoich występów na fazie eliminacji? Bezapelacyjnie trzeba poszukać modelu z laserowym czujnikiem. Kto lubi sobie postrzelać wirtualnymi nabojami, ten powinien szczególnie patrzeć na sensory z myszek firm Asus, Razer lub Roccat – sprawdź sam. Dobrze aby dla gier FPS ich rozdzielczość nie schodziła poniżej 4000 DPI. Dla gatunku RPG można kupować także produkty o niższej czułości sensora. Bez względu na rodzaj gier komputerowych, myszki do e-sportów muszą używać sensorów laserowych.

Lubisz zapamiętywać rozkazy dla swojej armii i wdrażać je za jednym kliknięciem? Pomyśl o komplementarnych przyciskach, które można umieścić z boku i kontrolować kciukiem. Znane są przypadki akcesoriów, które zawierają nawet dziewięć przycisków bocznych. Podobne rozwiązanie znajdziecie obecnie w jednym z modeli marki Roccat. Markowe przełączniki to konieczność w e-sportach, gdzie obciążenie każdego przycisku dochodzi do ekstremalnych poziomów. Myszki z przestarzałymi przełącznikami klawiszy nie sprostają wymaganiom najnowszych gier.

Wśród graczy można spotkać osoby, dla których standardowe modele nie są dosyć ciężkie. Dla nich optymalne są myszki gamingowe z regulacją wagi. Poprzez doczepianie do obudowy małych ciężarków można w dużym zakresie zmieniać ciężar całego kontrolera. Obudowa myszki ma wewnątrz specjalne przestrzenie do zamocowania takich elementów. Nie wystają one na zewnątrz, a tym samym nie zmieniają zewnętrznej estetyki urządzenia.

W Katowicach działa już kilka zespołów e-sportowych, a młodych graczy są imponujące rzesze. Co roku podczas Intel Extreme Masters można zobaczyć najnowsze modele myszek dla graczy, a nawet nimi pograć. W mieście istnieje parę sklepów, gdzie można skupić się na sprzęcie do gier. Najdalej posuniętą specjalizacją asortymentu do e-sportów może w Katowicach pochwalić się sklep marki Gamera.pl. Dostarcza on sprzęt na potrzeby dziesiątek lokalnych turniejów. Kilkaset modeli myszek zdobi jego magazyn towarowy.