Meble z technorattanu – warto?

Stoły, krzesła, huśtawki i leżaki z technorattanu już jakiś czas temu zdominowały nasze ogrody i tarasy, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Dlaczego technorattanowe umeblowanie z sezonu na sezon staje się coraz bardziej popularne? Czy warto wyposażyć zewnętrzną strefą w nowoczesne meble z technorattanu? Czym charakteryzuje się nowoczesny materiał? Sprawdź!

Inspiracje czerpane z natury

Technorattan jest nową, ulepszoną wersją surowca, który w meblarstwie obecny jest od wieków – rattanu. Syntetyczna wersja do złudzenia przypomina swój naturalny pierwowzór, jednak wykazuje od niego dużo lepsze właściwości. Plecionka o zwartej, nieprzepuszczalnej strukturze odporna jest na działanie zmiennych warunków pogodowych. Możesz mieć pewność, że ulubiony zestaw zachowa swój nieskazitelny wygląd pomimo długotrwałego kontaktu z wilgocią, zanieczyszczeniami, skrajnymi temperaturami oraz promieniowaniem UV. Atutem technorattanu jest również jego barwa – dzięki nowoczesnym metodom produkcji możemy wybierać spośród mebli w modnych odcieniach bieli, brązów i beży, szarości oraz czerni.

Wygoda użytkowania

Przechowywanie dużych mebli poza sezonem letnim jest corocznym problemem większości właścicieli ogrodów. Zastępując standardowe meble lekkim kompletem z technorattanu, całkowicie pozbawiasz się problemu związanego z koniecznością wygospodarowania wolnego miejsca w ciasnym garażu albo piwnicy. Technorattan może spokojnie przezimować na tarasie lub ogrodowym trawniku, bez najmniejszej szkody dla jego struktury.

Design

Moda na technorattan spowodowała, że w dobrych sklepach z wyposażeniem outdoorowym (na przykład tutaj: oltre.pl) znaleźć możesz niebanalne meble, które swoim wyglądem i komfortem dorównują luksusowym kompletom salonowym. Ekskluzywne zestawy modułowe, głębokie huśtawki w nietypowych, dekoracyjnych kształtach oraz minimalistyczne krzesła i stoły to tylko mały ułamek tego, co mają do zaoferowania cenieni producenci.