Kwiaty do łazienki bez okna i z oknem. Jak wybrać odpowiednie rośliny?

 

 

Aranżując wnętrze łazienki często sięgamy po sugestie profesjonalistów, na przykład pracowników firmy Krzemień. Wybieramy kolorystykę i rozmieszczenie poszczególnych przedmiotów. Z dużym zaangażowaniem wybieramy płytki, dekory, mozaiki szklane i komplety łazienkowe. Następnie skrupulatnie dobieramy do nich dekoracyjne akcesoria. Jednak coraz więcej osób do swojej łazienki pragnie również dobrać odpowiednie rośliny. Są one bowiem doskonałym sposobem na odświeżenie wnętrza i stworzenie w nim przyjaznej atmosfery. Rośliny zielone zbliżają nas do natury i dekorują wnętrze. Jak zatem wybrać odpowiednie kwiaty do łazienki bez okna i z oknem?

 

Kwiaty do łazienki bez okna

Oczywiście marzeniem jest posiadanie łazienki, w której jest okno. Niestety nie każdy ma taką możliwość. W takiej sytuacji wcale nie musimy rezygnować z roślin. Odpowiednie kwiaty do łazienki bez okna to gatunki ciemnolubne, jak bluszcz, paproć, fatsja, fitonia, a także zamiokulkas oraz różnego rodzaju palmy. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza roślina zawsze będzie wyglądała efektownie warto wykazać się sprytem. Możemy kupić dwa takie same kwiaty i uprawiać je równocześnie w różnych warunkach oświetleniowych – jednego z nich na tydzień umieszczamy w łazience, drugiego w pomieszczeniu z naturalnym światłem. Po tygodniu zamieniamy rośliny miejscami.

 

Kwiaty do łazienki z oknem

Jeśli wiemy już jakie są odpowiednie kwiaty do łazienki bez okna czas przyjrzeć się roślinom przeznaczonym do wnętrza ze światłem dziennym. Najlepiej oświetlonymi łazienkami są te, w których okno znajduje się od strony południa i zachodu. Do takiego pomieszczenia nadaje się większość roślin. Do małej łazienki polecane są takie gatunki jak trzykrotka, figowiec pnący, adiantum, kalatea i małe paprocie, jak na przykład orliczka. Z kolei w większym pomieszczeniu doskonale prezentują się azalie, anturium czy afelandra. Ciekawym wyborem są też rośliny pnące –  scindapsusy, filodendrony, syngonium i cissusy. A co jeśli okno znajduje się od północnej strony? Wówczas wyboru warto dokonywać pośród gatunków cieniolubnych, do których należą między innymi kwiaty do łazienki bez okna. 

 

Tags: