Jak kupić auto służbowe?

Zakup auta służbowego wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać, nawet jeśli dysponuje się dużym budżetem. Jakie auto wybrać? Czym kierować się przy jego zakupie? Na co się decydować – diesel czy benzyna? Na jaki sposób finansowania się zdecydować? Oto odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Koszty samochodu służbowego

Jednym z podstawowych kryteriów jest i zawsze będzie cena. Pamiętajmy jednak o tym, ze na cenę auta składa się kilka elementów. Cena podstawowa to jedno, do tego dochodzi wyposażenie, ale również takie rzeczy jak: cena ubezpieczenia czy warunki spłaty. Dlatego dobrze jest zacząć od znalezienia dobrego salonu, który ma nam do zaproponowania ciekawą ofertę, dostosowaną do nas i naszych potrzeb. Dla przykładu niektóre salony ( https://autoidea.mazda-dealer.pl/modele ) mają specjalne programy finansowania. Dobrze jest też zajrzeć do zakładki „promocje” i zapoznać się z aktualnymi ofertami.

Koszty użytkowania

Zastanawiając się nad modelem auta, warto zwrócić uwagę koszty jego utrzymania – chodzi tu nie tylko o to, ile paliwa zużywa, ale również, ile kosztuje naprawa takiego samochodu. Dobrze jest zapoznać się wcześniej z różnymi raportami, wskazującymi najmniej awaryjne auta. To pomaga. Jednym z najczęstszych dylematów jest również to, czy kupić auto w dieslu czy benzynie. Wszystko zależy od tego, ile kilometrów planujemy przemierzać tym samochodem, bowiem diesel najbardziej opłaca się tylko na dłuższych dystansach. Kolejnym znakiem zapytania jest sposób finansowania. Wiele firm, chcąc pomniejszyć koszty zakupu, myśli o płaceniu za auto gotówką. Teoretycznie jest taniej, ale czy to nie naruszy płynności finansowej firmy? Leasing najbardziej opłaca się przy kwotach powyżej 20 tys. euro. W innym przypadku warto rozważyć kredyt.

Zakup auta służbowego powinien być dokładnie przemyślany i skalkulowany.