Konsolidacja — popraw swoją zdolność kredytową!

Jeśli chcemy zwiększyć swoją zdolność kredytową, możemy zrobić to dzięki konsolidacji zobowiązań. Jest to jeden z
bardziej zaskakujących sposobów, ale jest również skuteczny i prosty do wykonania. Dzięki konsolidacji możemy obniżyć miesięczne raty i zwiększyć swoje szanse na nowy kredyt. Jak zatem zwiększyć swoją zdolność kredytową przy pomocy konsolidacji zobowiązań? Odpowiedź przedstawiamy poniżej.

Czym jest konsolidacja zobowiązań?

Konsolidacja zobowiązań jest połączeniem wielu pojedynczych kredytów czy pożyczek w jedną — z mniejsza miesięczną ratą. W zamian za to, okres kredytowania wydłuża się. Konsolidacji możemy szukać w bankach lub w prywatnych firmach pożyczkowych. Obecnie na rynku działa wiele instytucji oferujących ją. Aby otrzymać konsolidacyjny kredyt czy pożyczkę należy spełnić takie same wymagania jak przy normalnym kredycie, czyli posiadać np. zdolność kredytową oraz niemieć zadłużeń.

Dlaczego konsolidacja zwiększa zdolność kredytową?

Konsolidacja zobowiązań zwiększa zdolność kredytową, gdyż wpływa na wysokość miesięcznych rat. Banki, które rozpatrują nasz wniosek kredytowy, zestawiają naszą sytuację finansową z wysokością rat nowego kredytu. Jeśli posiadamy małe miesięczne zobowiązania, bank znacznie chętniej przyzna nam nowy kredyt. Dzięki konsolidacji możemy zatem zmniejszyć nasze miesięczne zobowiązania z 1000 zł do 400 zł i zdecydowanie zwiększyć szanse na nowy kredyt. Jeśli więc zatem mamy kilka krat na dużą sumę miesięcznych kredytów to konsolidacja ich jest jednym z najlepszych sposobów poprawienia swojej sytuacji finansowej w oczach banku. Konsolidacja nie jest pierwszym wyborem, jeśli chcemy zwiększyć swoją zdolność kredytowa, ale w dużej mierze przyczynia się do jej zwiększenia

Artykuł napisany we współpracy z https://pozyczkaplus.pl