Konserwacja sneakersów

Od czasu gdy Isabel Marant wprowadziła do sprzedaży sneakersy na koturnie popularność tego tego typu butów nieustannie rośnie. Już nie kojarzą się tylko z latami dziewięćdziesiątymi. To idealny przykład trendu, który został wskrzeszony i cieszy się od tego czasu niesłabnącą uwagą.

Sneakersy to bardzo uniwersalny rodzaj obuwia. Dzięki swojej popularności przestały być klasyfikowane jako buty czysto sportowe. Można je dowolnie zestawiać, nawet ze spódnicami lub sukienkami i będą wyglądać dobrze. To ten typ obuwia, który może przypaść do gustu osobom, które chcą wyglądać stylowo, ale bez rezygnowania z wygody jaką dają buty sportowe.

Sneakersy będą doskonałym wyborem dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Zostały zaprojektowane jako obuwie sportowe. Dlatego nadają się do gry w kosza lub tenisa. Sprawdzą się we wszelkich outdoorowych aktywnościach, które nie wymagają głęboko wyżłobionego bieżnika.

Jak konserwować sneakersy

Może wydawać się to dziwne, ale pierwsza konserwację sneakersów powinniśmy przeprowadzić bezpośrednio po zakupie, zanim zaczniemy ich regularnie używać. W trakcie zakupów warto zapytać sprzedawcę, czy buty były konserwowane, bo część producentów impregnuje swoje wyroby przed sprzedażą. Jednak lepiej się upewnić, aby nowe sneakersy jak najdłużej przetrwały w swojej niezmienionej formie. Wraz z zakupem nowych butów warto zainwestować w preparat do konserwacji stworzony z myślą o materiale, z którego są zrobione dane sneakersy.

Nie ma określonej częstotliwości z jaką należy czyścić buty. Warto robić to gdy tylko się zabrudzą. Szczególnie skórzane sneakersy są bardzo podatne na niszczące działanie soli, która jest używana do rozpuszczania śniegu. Dlatego powinno się ją usuwać gdy tylko zauważymy nieestetyczne zacieki. Ta sama zasada dotyczy butów z materiału syntetycznego, im dłużej jest brudny tym trudniej go doczyścić.

Czyszczenie sneakersów zaczynamy od wyjęcia z nich sznurówek. To najszybciej brudzący się element, dlatego należy go regularnie prać, a jeżeli mimo tego nadal są szare to najlepiej wymienić je na nowe. Pierzemy także wkładki. Następnie za pomocą szczotki usuwamy z trampek sneakersów błoto i piasek, także z podeszwy. Kolejnym etapem jest mycie. Robimy to za pomocą miękkiej, wilgotnej szmatki lub gąbki. Jeżeli buty typu sneakers są bardzo brudne to czyścimy je za pomocą łagodnego mydła, a po pozbyciu się zabrudzeń płuczemy z zewnątrz pod bieżącą, letnią wodą, uważając by nie nalać jej do środka. Suszenie po takim czyszczeniu może trwać długo, ale nie wolno próbować przyspieszyć tego procesu kładąc buty na kaloryferze. Suszymy je w ciepłym, suchym miejscu, tak żeby się nie zniekształciły.

Ostatnim etapem jest impregnacja. Wybieramy preparat dopasowany do rodzaju materiału i koloru obuwia. Na czarnych sneakersach zabrudzeń i rys nie widać tak szybko, ale to białe sneakersy są znacznie popularniejsze. Z czasem na ich powierzchni pojawiają się szare rysy, można je zamaskować białą pastą kryjącą i bedą wyglądały jak nowe. Dzisiaj w sklepach znajdziemy wiele modeli sneakersów we wszystkich możliwych kolorach. W sklepach internetowych takich jak e-sporting.pl każdy znajdzie buty dla siebie.

Sneakersy to bardzo uniwersalny rodzaj obuwia. Mimo tego, że od momentu jego wskrzeszenia minęło już kilka sezonów jego popularność nie słabnie. Przyczyną tego zjawiska może być połączenie ciekawego wzornictwa z komfortem noszenia. pasują właściwie do każdej stylizacji. W eleganckim zestawieniu będą wnosić powiew świeżości, a w białej wersji są już właściwie klasyką.