Kawasaki – potęga na motocyklowym rynku

Kawasaki Heavy Industries to japoński koncert, który w 1969 roku powstał z połączenia trzech przedsiębiorstw: Kawasaki Dockyard, Kawasaki Rolling Stone Manufacturing oraz Kawasaki Aircraft. Dochody firmy pochodzą głównie z budowy statków, maszyn budowlanych, a także realizacji wielkich inwestycji budowlanych, lecz obecnie marka kojarzona jest przede wszystkim z motorami.

Historia wielkiego koncernu

W 1886 roku Shōzō Kawasaki, na bazie założonej w 1878 roku stoczni, stworzył firmę nazwaną swym nazwiskiem. Jednak oficjalnie przyjmuje się, że rozpoczęła ona działalność 3 lata później jako spółka Kawasaki Dockyard. Wtedy to zajmowała się przede wszystkim budową statków. Po kilku latach, gdy założono filię Hyugo Works, podjęto się także produkcji maszyn, urządzeń i wagonów dla kolejnictwa. Natomiast w 1918 roku w Kawasaki powstał departament lotniczy, w którym skonstruowano pierwszy metalowy samolot w historii Japonii. Od tego momentu notuje się bardzo szybki rozwój korporacji. Najpierw Hyugo Works przekształciło się w Kawasaki Rolling Stone Manufacturing, następnie z departamentu lotniczego utworzony Kawasaki Aircraft, aż wreszcie w latach 50. stalownie skupiono pod szyldem Kawasaki Steel Corporation. Uzyskały one własną osobowość i niezależność. Ponowne zjednoczenie nastąpiło w 1969 roku.

Produkcja motocykli Kawasaki

Pierwszy motocykl marki Kawasaki wyprodukowano w 1961 roku w Kawasaki Aircraft. Na rynek amerykański produkt trafił w 1975 roku. Właśnie od tego momentu firmę zaczęto kojarzyć raczej z motocyklami. Dziś Kawasaki, obok Hondy, Suzuki i Yamahy, należy do wielkiej czwórki kontrolującej ponad połowę światowego rynku motocyklowego. Najpopularniejszymi pojazdami Kawasaki są modele: sportowy Kawasaki ZX-10R Ninja, oraz tzw. cruisery Kawasaki VN1500 i VN700.

Zobacz ofertę motocykli Kawasaki na: http://motohangar.pl/dealer-kawasaki/

Tags: