Jaki telewizor do kuchni?

Kupując telewizor zwykle myślimy o nim w kategoriach salonu, ewentualnie sypialni. W końcu seanse ulubionych filmów, seriali oraz relacje z wydarzeń sportowych najwygodniej jest oglądać leżąc na kanapie lub łóżku. Coraz więcej osób decyduje się jednak na wyposażenie w dodatkowy telewizor również kuchni. Przemawia za tym fakt, że nie musi to być jakiś specjalny sprzęt, tak jak w przypadku np. łazienek, lecz absolutnie standardowy model dostępny w sklepach RTV, takich jak Sferis.

Po co telewizor w kuchni?

Jakby na to nie patrzeć w kuchni spędzamy dużo czasu. Rano przygotowujemy i jemy śniadanie, później przychodzi pora na obiad i wreszcie na kolację. Prócz gotowania i pieczenia zmywamy naczynia. W okresie przedświątecznych niemalże ciężko jest nam się wyrwać z tego pomieszczenia. Możliwość oglądania telewizji w trakcie wykonywania poszczególnych czynności nieco urozmaica ten czas. Dzięki telewizorowi możemy jednocześnie śledzić wydarzenia z Polski i ze świata, czerpać inspirację z programów kulinarnych, czy po prostu słuchać muzyki.

Jaki telewizor będzie odpowiedni do kuchni?

Bez obaw, wcale nie musimy inwestować w najdroższy model z ogromnym ekranem. Do kuchni wystarczy nieco mniejszy model, który swobodnie znajdzie miejsce, na którejś ze ścian, lub na szafce. Najpopularniejsze sprzęty do kuchni to dostępne na www.sferis.pl urządzenia o przekątnej ekranu około 19 cali. Warto jednak pamiętać, że na telewizor będziemy zerkali pod najróżniejszymi kątami, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu powinniśmy sprawdzić, jak wypada widoczność obrazu z różnych kątów. Chodzi o to, by telewizor nie przekłamywał kolorów przy patrzeniu z boku na wyświetlacz. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie wybór ekranu na obrotowej podstawie. Poza tym, jako, że telewizor w kuchni będzie zapewne rzadziej wykorzystywany niż ten, w salonie, a ze względu na opary z gotujących się potraw narażony na częstsze awarie, nie ma sensu wybierać drogiego modelu. W zupełności wystarczy sprzęt o rozdzielczości 1080p. Przydatny będzie natomiast system Smart TV, który daje dostęp do internetu, a więc i YouTube, będącego kopalnią chociażby kulinarnych porad.