Jak transportować rowery?

 

Wakacje tuz tuż, więc można planować rodzinne wyjazdy, które kojarzą się z przyjemnością, odpoczynkiem i swobodą. Ale niestety kojarzą się również z pakowaniem. Miłośnicy rowerowych wypraw dobrze wiedzą, że transport jednośladów wcale nie należy do najłatwiejszych. Tymczasem coraz więcej rowerowych tras zachęca do aktywnego wypoczynku. A to nie tylko przyjemność, ale również korzystny wpływ na nasze zdrowie. Jak zatem transportować rowery? Z pomocą przychodzi wypożyczalnia Auto Carrier, która oferuje dachowy bagażnik samochodowy na rower.

Co zanim zamontujemy dachowy bagażnik samochodowy na rower?

Zanim zamontujemy dachowy bagażnik samochodowy na rower musimy posiadać bagażnik bazowy. To jaki wybierzemy zależy od kilku czynników.  Pierwszą propozycją jest bagażnik bazowy do aut z relingami standardowymi, tzn. w których zauważalny jest prześwit pomiędzy dachem samochodu a relingami. Wówczas potrzebne będą nam jedynie belka bazowa oraz stopa, dzięki której przymocujemy bagażnik do relingów. Drugą możliwością jest bagażnik do aut z relingami zintegrowanymi, a więc bez pustej przestrzeni między nimi a dachem. W tym przypadku element montażowy nie obejmie relingów w całości, a  jedynie chwyta je na górze niczym szczypce. Poleca się wtedy zestaw składający się z belki bazowej, stopy oraz mocowania kitu. Z kolei jeśli auto nie posiada relingów, to aby zamontować bagażnik bazowy pod bagażnik samochodowy na rower będziemy potrzebowali belki bazowej, stopy oraz kitu.

Dachowy bagażnik samochodowy na rower

Jeśli już posiadamy bagażnik bazowy możemy śmiało montować bagażnik samochodowy na rower, wypożyczony na przykład na www.auto-carrir.pl. Czy to dobre rozwiązanie? Oczywiście! Transportowanie rowerów na dachu zapewnia swobodny dostęp do bagażnika i brak ograniczenia widoczności z tyłu. Nie ma tez problemu z widocznością tylnej tablicy rejestracyjnej. Istotny jest natomiast fakt, że kierowca nawet na moment nie może zapomnieć, że na dachu wiezie rower. Mowa tu o sytuacjach, gdy na trasie pojawiają się tunele, wiadukty lub gdy istnieje konieczność wjazdu do garażu podziemnego.