Firany w stylu urban jungle

Lubisz zieleń i często pragniesz przebywać na łonie natury? Styl urban jungle jest dla Ciebie! Wystrój wnętrza w takim klimacie to przede wszystkim tkaniny w kwiaty, wszechobecne motywy roślinne i dużo zieleni. Jeśli zatem marzysz o podróży do tropikalnej dżungli, ale nie jesteś w stanie tego wykonać, zaaranżuj ją w swoich wnętrzach.
Skąd popularność tego stylu?
Styl urban jungle to trend wnętrzarski, który już od kilku sezonów utrzymuje się na topie. Swoją popularność zyskał dzięki ogromnym możliwościom aranżacyjnym. Wnętrze w stylu urban jungle to przede wszystkim połączenie fantazyjnych barw i form tropikalnej roślinności, z modną miejską estetyką. Styl ten charakteryzuje głównie zieleń – w palecie barw, w doniczkach oraz w motywach roślinnych na obrazach i w tkaninach.

Zieleń w palecie barw

Przy aranżacji wnętrz w stylu urban jungle można korzystać ze wszystkich odcieni koloru zielonego. Najczęściej jednak wybiera się przede wszystkim ciemne zielenie, korespondujące z barwami egzotycznej roślinności. W roli dominującego akcentu aranżacyjnego sprawdza się zieleń butelkowa. Świetnym pomysłem będzie sofa lub fotel właśnie w tym kolorze, ale można wykorzystać go również w dodatkach i tekstyliach. Mocne, soczyste zielenie dobrze komponują się z bielą, szarościami lub beżami.

Zieleń w doniczkach

Styl urban jungle to kwiaty, trawy i rośliny zielone – na parapetach, stolikach, podwieszone pod sufitem czy w wazonach. Drzewka i duże rośliny zielone o rozłożystych liściach można ustawić w donicach na podłodze, a drobne, wiszące kwiaty, paprocie lub bluszcze umieścić w podwieszanych doniczkach. Im więcej tym lepiej. Jeśli jednak nie mamy „ręki do kwiatów” lub często wyjeżdżamy, możemy sięgnąć po sztuczną roślinność. Należy wówczas wybrać te najbardziej przypominające naturalne i układać z nich dowolne, fantazyjne kompozycje.

Zieleń w dodatkach

Motyw egzotycznych roślin warto umieścić również w dodatkach. Na ścianach może pojawić się tapeta z roślinnym wzorem lub tropikalny obraz. Na podłodze – puszysty, miękki dywanik w kolorze leśnego mchu. Na kanapie – zielony koc lub poszewki na poduszki w fantazyjne, roślinne wzory. Natomiast wybierając firany i zasłony, np. na www.firany.com.pl, można wybrać zestawienie, delikatnej firanki z zasłonami w kwiaty lub liście, albo odwrotnie – kwiecistej firanki z jednolitymi, ziemno zielonymi zasłonami.

Tags: