Dywany z wełny – zalety modeli wykonanych w pełni z naturalnych materiałów

Jak nie trudno się domyślić, dywany wełniane dostępne w sklepie internetowym Carpetoutlet produkuje się z wełny. W większości przypadków jest to wełna owcza, lecz zdarza się, że pochodzi ona od innych zwierząt. Za surowiec najwyższej jakości uznaje się wełnę nowozelandzką. Szczególnie w ostatnich latach, gdy wszystko co nazywane mianem ECO, tego typu modele stały się wyjątkowo modne. Przekonajmy się zatem, jakie są zalety dywanów z wełny i czy rzeczywiście warto w nie zainwestować.

Naturalna wilgoć

Pierwszą zaletą dywanów wykonanych z wełny jest to, że zawierają w sobie naturalną wilgoć, co okazuje się niesamowicie ważne w domach i mieszkaniach, w których powietrze jest suche. W okresach wzmożonej wilgotności, wełna pochłania ją, a następnie, gdy jest sucho na powrót oddaje ją do powietrza. W związku z tym, można powiedzieć, że dywany wełniane stanowią naturalny stabilizator poziomu wilgotności powietrza. Dzięki temu są także antyelektrostatyczne, a więc i zdecydowanie przyjemniejsze podczas codziennego użytkowania.

Niespotykana sprężystość i wytrzymałość

Po drugie, dywany z wełny są wyjątkowo sprężyste, a co za tym idzie bardzo wytrzymałe. A to dlatego, że ich runo nie odkształca się, nawet jeśli raz na jakiś czas przestawiamy na nich meble i inne dość ciężkie przedmioty.

Termoizolacja

Po trzecie, wełniane modele dostępne na www.carpetoutlet.pl stanowią naturalny termoizolator. Z tego względu, doskonale radzą sobie nawet na kamiennych posadzkach pozbawionych nowoczesnego ogrzewania podłogowego.

Naturalność

Za ostatnią zaletę dywanów wełnianych należy uznać po prostu ich naturalność. To ona decyduje o tym, że proces produkcji tego typu modeli jest przyjazny środowisku naturalnemu.