Dieta a trądzik – czy to ma znaczenie?

Trądzik pojawia się w wyniku procesu oczyszczania organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii. A na ich ilość niewątpliwy wpływ ma to, co jemy. Produkty zawierające konserwanty, syntetyczne aromaty i ostre przyprawy bardzo źle wpływają na stan cery. Mogą przyczyniać się do powstawiania trądziku nawet u tych osób, które dotychczas nie miały trudności z problemami z cerą. Na spotkaniu ze specjalistą w Skinline z pewnością usłyszymy, że jedną z głównych przyczyn powstawania pryszczy są zablokowane pory, które zatrzymują wewnątrz skóry łój i zanieczyszczenia. To właśnie te zanieczyszczenia są pożywką dla bakterii wywołujących rozwój wyprysku. Można jednak temu zapobiec!

Jaką dietę zastosować?

Nie wynaleziono oczywiście jednej, konkretnej diety przeciwtrądzikowej. Obserwacje pozwalają jednak wyciągnąć wnioski dotyczące tego, jakie produkty mogą zapobiec przykrym dolegliwościom Jak rekomendują dermatolodzy ze Skinline należy pić bardzo dużą ilość płynów (najlepiej pozbawionych cukrów, bo ten przyczynia się do wystąpienia zmian trądzikowych). Najlepsze są produkty pochodzenia naturalnego. Warzywa i owoce powinny stanowić podstawowy składnik codziennych posiłków, gdyż są cennym źródłem wielu witamin, składników mineralnych i mikroelementów. Witaminy z grupy B (B1, B2, B3 i B6) łagodzą schorzenia skórne, dlatego warto włączyć je do diety – zawarte są w jajach, drobiu, roślinach strączkowych, szpinaku i kapuście. W gojeniu pryszczy pomaga cynk, a jego duże ilości znaleźć można w owocach morza (małżach i ostrygach), rybach, fasoli, słoneczniku oraz orzechach nerkowca.

Jakich produktów unikać?

Z pewnością tych wysoko przetworzonych, jak też słodyczy oraz ostrych przypraw. Spożywane w nadmiernych ilościach mogą jeszcze bardziej pogorszyć stan skóry. Niewskazane jest także spożywanie dużych ilości alkoholu. Jeśli chodzi o inne produkty, które powodują trądzik to jest to w dużej mierze kwestia indywidualna. U niektórych wypryski pojawiają się po spożyciu produktów zbożowych, mlecznych lub po zjedzeniu orzechów.

Wejdź na http://www.skinline.com.pl i sprawdź ofertę zabiegów dermatologicznych i kosmetycznych