Czym kierować się przy wyborze wieży hi-fi?

Na rynku dostępne jest całe mnóstwo różnego rodzaju wież hi-fi. Kupując tego typu sprzęt, pod uwagę wziąć powinniśmy przede wszystkim to, w jaki sposób będziemy ją wykorzystywać na co dzień oraz w jakim miejscu będzie ona zlokalizowana. Poniżej kilka przydatnych informacji, które pomogą nam w dokonaniu wyboru.

Wieże zintegrowane mini i mikro

Ich cechą charakterystyczną są niewielkie wymiary. To uniwersalne zestawy muzyczne składające się z jednostki głównej i dwóch kolumn. Jednostka główna wyposażona jest w elementy umożliwiające odtwarzanie dźwięku takie, jak wzmacniacz, odtwarzacz płyt CD i DVD, ratio, dysk twardy i wejścia pozwalające na podłączenia dodatkowych nośników muzyki. W jednostce głównej zlokalizowane są natomiast pokrętła, przyciski oraz wyświetlacz. Mini i mikro wieże oferują wysoką jakość dźwięku i dużą moc muzyczną. Pozwalają również na odtwarzanie zróżnicowanych formatów muzycznych. Główna różnica między mini wieżami a mikro wieżami tkwi w ich gabarytach – drugie z nich są nieco mniejsze.

Wieże komponentowe

Tego typu wieże to wysokiej jakości sprzęt grający składający się z kilku modułów połączonych ze sobą przy pomocy kabli. Można je dowolnie łączyć ze sobą, nawet jeżeli nie są sprzętem jednej marki. Bazowa wieża komponentowa składa się ze wzmacniacza stereo, kolumn głośnikowych i odtwarzacza DVD. Dodatkowymi modułami może być tutaj odtwarzacz DVD czy tuner radiowy.
Wieże komponentowe posiadają wysoką moc muzyczną wzmacniacza na poziomie do 150 W oraz kolumn głośnikowych – do 300 W. Oprócz tego, charakteryzują się wyższą dynamiką dźwięku i wysoką jakością wykonania. Do ich wad zaliczyć można natomiast możliwość odtwarzania małej ilości formatów dźwięku. Dokonując zakupu tego typu sprzętu, warto się zastanowić, czy poza możliwością odtwarzania płyt CD będziemy chcieli dodatkowo oglądać filmy na DVD. Jeżeli tak, to lepszym rozwiązaniem będzie dla nas duże kino domowe.
Niemalże każda wieża tego typu składa się z jednostki głównej oraz kolumn. Pierwszy element może składać się z jednego lub kilku komponentów, które można ustawiać jeden na drugim. Bez względu na rodzaj, wyposażone są one w radio oraz wzmacniacz oraz coraz częściej także w profesjonalny odtwarzacz płyt CD.
Sporo wież hi-fi wysokiej jakości znaleźć możemy na stronie: http://www.philips.pl/c-m-so/domowy-sprzet-audio/wieza-hi-fi/wszystkie