ABC profesjonalnej modelki

Praca modelki to marzenie niejednej nastolatki. Wiele dziewczyn zachwyca się zdjęciami w kolorowych magazynach, a oglądając pokazy mody wyobraża sobie, że to one idą po wybiegu. Cześć z nich znajduje w dorosłym życiu inną ścieżkę kariery, a część spełnia swoje fantazje – znajduje agencję lub agencja znajduje je i nawiązuje się współpraca….

Naturalność to podstawa!

Aby wygrać casting i przekonać do siebie agencję modelek, np. Papilio Agency dziewczyna musi być naturalna. Świat modelingu bowiem to świat, który stawia na naturalność. Wszystkie dziewczyny, które mają za sobą operacje plastyczne, są fankami solarium, sztucznych rzęs czy paznokci bądź deklarują, że nigdy w życiu nie pokażą się bez makijażu mogą zapomnieć o karierze modelki.

Atrakcyjny wygląd

Wzrost i figura to główne z priorytetów. Modelka powinna mieć od 174 cm do 182 cm wzrostu. Natomiast preferowane wymiary to – biust: 80 – 90 cm, talia: 58 – 64 cm i biodra: 85 – 90 cm. Ale znaczenie ma również to, by sylwetka była wysportowana, szczupła i proporcjonalna. Jeśli chodzi o wygląd skóry to ważne, aby była ona bez plam, przebarwień i nadmiernej opalenizny. Musi wyglądać świeżo i zdrowo. Włosy powinne być gładkie i lśniące, a dłonie i paznokcie zadbane. Bardzo ważną cechą są symetryczne rysy twarzy, wystające kości policzkowe oraz równe brwi, usta i zęby.

Predyspozycje psychiczne

Duże znaczenie ma tu poczucie humoru i dystans do siebie. Modelka musi byś opanowana, odporna na stres, na krytykę, a czasami nawet na marudzenie i kapryszenie projektantów mody. Jej dużym atrybutem jest umiejętność wypowiadania się i zachowania z klasą. Pomocna jest również dojrzałość i otwartość na nowe doświadczenia. Jednocześnie modelka powinna wiedzieć czego chce i wytrwale do tego dążyć. Takie właśnie są modelki w agencji modelek i hostess https://papilioagency.com!

Tags: